Tarifler

Sağlıklı Limon Suyu Nasıl Hazırlanır?

Merhaba sayın takipçilerimiz. Bugünkü yazı konumuz , sağlığımız için oldukça faydalı olan limonlu suyun doğru şekilde hazırlanması.

Öyle görünüyor ki , pekçok kişi limonlu su içme alışkanlığını kazanmış.Eğer siz içmiyorsanız biran önce içmeye başlayınız.Ama doğru şekilde nasıl hazırlayacağız ?

Bu içecek vücudunuzda hergün biriken toksinlerden arınmanıza yardımcı olacak ve sindirim sisteminizin işlevlerini destekleyip geliştirecektir.

Ünlü beslenme uzmanı ve yazarı Keri Glassman hergün düzenli limonlu su içme alışkanlığına sahip. ABC News kanalında şunları söylemiştir: “kahvaltıdan önce içeceğiniz bir bardak sıcak limonlu su sizin sadece su ihtiyacınızı karşılamakla kalmaz sindirim sisteminize yardımcı olur ve iştah açıcıdır”. Buna ek olarak , gıda koçu ve beslenme uzmanı Dana James ,  limonlu suyun şaşırtıcı bir şekilde doğal temizlik özelliğine sahip olduğunu belirtir.Aynı zamanda , limondaki acılığın detoksifikasyonu arttırarak yağda çözünen toksinleri atmaya yardımcı olduğu ve safra akışını harekete geçirdiği söyler.

Ayrıca limon suyumuzu hazırlarken aklımızda tutmamız gereken bir şey var . İçine biraz limon kabuğu rendesi katmak! Bunu yapmak bu karışımdan sağlık için maksimum yararlanmamızı sağlayacak.Çünkü limon kabuğu flavonoid limonin maddesi içerir ve buda neden limonun detox özelliğine sahip olduğunu bize gösterir.Bu nedenle bir dahaki sefer sağlık için daha fazla yararlanmak için  sıcak limon suyunuza yarım çay kaşığı limon kabuğu rendesi katmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu