Sağlıklı Yaşam

Kilo Vermeye Yardımcı En İyi CLA Takviyeleri

Spor ya da diyet tek başına kilo verme konusunda istediğiniz hedefe ulaşmanızı bazen sağlamak için yeterli olmayabilir. Takviyelerin gittikçe önem kazandığı ve üzerinde çalışmaların arttığı bu dönemde kilo verme sürecini daha sağlıklı şekilde hızlandırdığı konuşulan ve çalışmalara konu olan CLA’ya genel bir bakış ile aklınızdaki soruları gidermek istedik ve en iyi CLA takviyelerini sizler için derledik!

CLA Nedir?

CLA, et ve süt ürünlerinde bulunan doğal olarak oluşan bir yağ asididir. Yağ asidi nasıl kilo vermemize yardımcı olacak diye düşünebilirsiniz ancak tüm yağlar eşit yaratılmamıştır. Bazıları sadece enerji için kullanılırken, diğerleri güçlü sağlık etkilerine sahiptir. Konjuge linoleik asit (CLA), çeşitli sağlık yararları olduğuna inanılan et ve süt ürünlerinde bulunan bir yağ asididir. Linoleik asit, en yaygın omega-6 yağ asidi olup, bitkisel yağlarda büyük miktarlarda bulunurken, aynı zamanda çeşitli diğer gıdalarda da daha küçük miktarlarda bulunur. 28 farklı CLA formu vardır. Bu formlar arasındaki fark, çift bağlarının çeşitli şekillerde düzenlenmesidir. Bunun kadar ufacık bir şeyin hücrelerimizde dünyalar kadar fark yaratabileceğini akılda tutmak önemlidir. CLA esasen bir tür çoklu doymamış, omega-6 yağ asididir. Başka bir deyişle, teknik olarak bir trans yağdır – ancak birçok sağlıklı gıdada bulunan doğal bir trans yağ türüdür. CLA’nın ana besin kaynakları, inek, keçi ve koyun gibi geviş getirenlerin et ve sütüdür.

CLA’nın biyolojik aktivitesi ilk olarak farelerde kanserle savaşmaya yardımcı olabileceğini belirten araştırmacılar tarafından keşfedildi. Daha sonra, diğer araştırmacılar vücut yağ seviyelerini de azaltabileceğini belirlediler. Obezite dünya çapında arttıkça, potansiyel bir kilo vermeye yardımcı takviye olarak CLA’ya olan ilgi arttı. Ayrıca yiyeceklerden çok fazla miktarda CLA alan insanlar, tip 2 diyabet ve kanser dahil olmak üzere çeşitli hastalıklar için daha düşük risk altındadır. Diğer yandan CLA bağışıklık sistemi için de oldukça yararlıdır ve aynı zamanda kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Hayvanlarla gerçekleştirilen bir çalışmada günde yaklaşık 0.5 gram CLA kullanımının LDL ve total kolesterolde önemli bir düşüşe yol açtığı görülmüştür. Bazı çalışmalarda ise CLA kullanımının bağışıklık sistemini destekleyici bir etki oluşturduğu görülmüştür.

Bigjoy Sports Clabig

CLABig aspir bitkisinden elde edilen ve her kapsülde 1000mg aspir çiçeği yağı içeren bir CLA ürünüdür. CLA, (konjuge linoleik asit) omega 6 ailesine dahil olan bir çeşit yağ asididir. CLA, insan vücudu tarafından üretilemez; tam yağlı süt, tereyağı, dana ve koyun eti gibi besinlerden elde edilir. Ancak günümüzde hayvanlar suni yem ile beslendiği için gıdalardan aldığımız CLA miktarı yok denecek kadar azdır. CLAbig 16 yaşından küçük, hamile ve emzirme dönemlerindeki kişilerin sadece doktor gözetiminde kullanmaları tavsiye edilmektedir. Konjuge linoleik asit (CLA) kullanımı kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Kanama bozukluğu olan insanlarda morarma ve kanama riskini arttırabileceğinden bu kişilerde kullanımı tavsiye edilmez. Konjuge linoleik asit kullanımının şeker hastalığını kötüleştirebileceği düşünülmektedir. Bu durumlarda kullanımı tavsiye edilmez. Kilo kontrolü sağlamak için üretilmiş gıda takviyesidir. İlaç değildir, tedavi, ya da teşhis amaçlı kullanılmaz.Yemekler ile birlikte günde 3 kez 1 kapsül tüketebilirsiniz. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Hardline Nutrition CLA One

Aspir bitkisinden elde edilen, her kapsülde 1000 mg aspir yağı içeren gıda takviyesidir. 1000 mg aspir yağında 800 mg CLA (Konjuge Linoleik Asit) bulunmaktadır. Günlük porsiyonda 2400 mg CLA (800 mg x 3 yumuşak kapsül) yer almaktadır. 16 yaşından küçük, hamile ve emzirme dönemlerindeki kişilerin sadece doktor gözetiminde kullanmaları tavsiye edilmektedir. Konjuge linoleik asit (CLA) kullanımı kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Kanama bozukluğu olan insanlarda morarma ve kanama riskini arttırabileceğinden bu kişilerde kullanımı tavsiye edilmez. Konjuge linoleik asit kullanımının şeker hastalığını kötüleştirebileceği düşünülmektedir. Bu durumlarda kullanımı tavsiye edilmez. Kilo kontrolü sağlamak için üretilmiş gıda takviyesidir. İlaç değildir, tedavi, ya da teşhis amaçlı kullanılmaz. Yemekler ile birlikte günde 3 kez 1 kapsül tüketebilirsiniz. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Torq Nutrition CLA 2000

Torq nutrition CLA, aspir çiçeği bitkisinden elde edilen insan vücudu tarafından üretilemeyen ve besinler yoluyla alınması gereken bir omega-6 yağ asidi çeşididir. Aspir çiçeği tohumlarının özel yöntemlerle yağının ayrıştırılması sonucu aspir yağı elde edilir. Yemeklerden 15-30 dakika önce 1 porsiyon (1 kapsül) olmak üzere günde toplam 2 veya 3 defa alınır. Kanama bozukluğu olan insanlarda morarma ve kanama riskini arttırabileceğinden bu kişilerde kullanımı tavsiye edilmez. Konjuge linoleik asit kullanımının şeker hastalığını kötüleştirebileceği düşünülmektedir. Bu durumlarda kullanımı tavsiye edilmez. Kilo kontrolü sağlamak için üretilmiş gıda takviyesidir. İlaç değildir, tedavi, ya da teşhis amaçlı kullanılmaz. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Dynamic CLA

Dynamic CLA her bir porsiyon (2 softjel) 2000 mg’dır. Dynamic Nutrition ürünlerinin hiç birinde domuz yağı ve benzeri domuz kaynaklı katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Aspir çiçeği tohumlarının özel yöntemlerle yağının ayrıştırılması sonucu aspir yağı elde edilmiştir. Yemeklerden 15-30 dakika önce 1 porsiyon (1 kapsül) olmak üzere günde toplam 2 veya 3 defa alınır. Kanama bozukluğu olan insanlarda morarma ve kanama riskini arttırabileceğinden bu kişilerde kullanımı tavsiye edilmez. Konjuge linoleik asit kullanımının şeker hastalığını kötüleştirebileceği düşünülmektedir. Bu durumlarda kullanımı tavsiye edilmez. Kilo kontrolü sağlamak için üretilmiş gıda takviyesidir. İlaç değildir, tedavi, ya da teşhis amaçlı kullanılmaz. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Solgar Tonalin CLA 1300mg

Solgar tonalin CLA her softjelde 1300 mg değere sahiptir. Günde 2 softjel kullanımı önerilir. Soya, gluten, mısır, nişasta, buğday, maya ve süt ürünleri gibi alerjenleri içermez. Vegan ve vetajaryen kullanıma uygundur. Renklendirici, yapay tatlandırıcı ve koruyucu içermez. Yeterli ve düzenli bir diyet ile alınmalıdır. tedavi edici değildir, destekleyicidir. Kapsüldeki etken oranının düşük olmasının sebebi sporcu beslenmesi için değil daha genel bir kitleye hitap ettiğinden kaynaklanmaktadır. 16 yaşından küçükler doktor tavsiyesinde kullanmalıdır ve hamilelerin kullanımına kesinlikle uygun değildir. Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayabilirsiniz.

Natures Supreme Tonalin CLA 1250 Mg

Natures supreme tonalin CLA %80 oraninda saf CLA içermektedir. Her softjelde 1250 mg içerik bulunmaktadır. Yemeklerden 15-30 dakika önce 1 porsiyon (1 kapsül) olmak üzere günde toplam 2 veya 3 defa alınır. Kanama bozukluğu olan insanlarda morarma ve kanama riskini arttırabileceğinden bu kişilerde kullanımı tavsiye edilmez. Konjuge linoleik asit kullanımının şeker hastalığını kötüleştirebileceği düşünülmektedir. Bu durumlarda kullanımı tavsiye edilmez. Kilo kontrolü sağlamak için üretilmiş gıda takviyesidir. İlaç değildir, tedavi, ya da teşhis amaçlı kullanılmaz. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

En çok tercih edilen CLA takviyelerini sizler için derledik. Takviye ürünlerin tedavi edici olmadığını amacının sadece takviye olduğunu unutmadan kullanmak her zaman sonuçlardan daha memnun kalmanızı sağlayacaktır, takviyeler mucize değildir. Düzgün bir diyet ile kullandığınızda gerekli verimi alacaksınızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu