Sağlıklı Yaşam

Kaz Ayağından Alın Çizgilerine: Farklı Duygular Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Nasıl Etkiler?

ve kırışıklıklar çeşitli yöntemlerle kontrol altına alınabiliyor. Ancak ne yazık ki yaşlanmanın etkileri tamamen durdurulamıyor. Yüzdeki kırışıklıkların hangi bölgelerde daha derin olacağı konusunda genetik büyük bir rol oynuyor. Ancak uzmanlar, duyguların da bu konuda etkili olduğunu belirtiyor. Peki cildinizde oluşmaya başlayan kırışıklıklar duygularınızla ilgili ne anlatıyor? Sizin için konuyla ilgili bir araştırma yaptık. İşte cildinizdeki kırışıklıklardan sorumlu olabilecek bazı duygusal durumlar…

1. Alın çizgileri

Uzmanlar, alın çizgilerini geçmişte yaşanan travmalarla ilişkilendiriyor. Travmalar, kaygı bozukluğu gibi psikolojik sorunlara ve fazla düşünmeye neden olabiliyor. Dolayısıyla kaslar harekete geçmeye başlayarak yüzde, hissedilen duygulara dair ipuçları bırakıyor. Bu nedenle aşırı düşünmeye eğilimli olan insanlarda yatay kırışıklıklar oluşuyor. Aynı zamanda bu kişiler sık sık boyun ve baş ağrısından şikayet ediyor.

2. İki kaş arasındaki çizgiler

Çoğu zaman kaşlar arasındaki derin çizgiler, derin düşünce ve meşgul bir zihinle ilişkilendiriliyor. Bir akupunktur uzmanı, zor bir kariyeri olan kadınlarda bu tür kırışıklıkların sıklıkla bulunduğunu belirtiyor. Öte yandan kaş arası çizgilerinin sabırsızlık ve hayal kırıklığını yansıttığı söyleyen uzmanlar da bulunuyor.

3. Kaz ayağı

Kaz ayağı çizgilerinin çok sık gülen kişilerde daha fazla olduğu biliniyor. Ancak bu çizgiler çok derinse; gerginlik ve hayal kırıklığı ile ilişkilendiriliyor. Örneğin sık sık zor kararlar vermek zorunda olan kişilerde bu çizgiler daha fazla belirgin oluyor.

4. Dudak çizgileri

Üst dudak çizgileri çoğu zaman sigara içme ve yeme bozuklukları gibi alışkanlıkları gösteriyor. Bunların dışında uzmanlar, uzun süredir hayatlarında iyi bir şey olmayan insanların da dudak çizgilerine sahip olabileceğini belirtiyor. Ek olarak, dikey dudak çizgileri yetersiz beslenmeye işaret edebilir.

5. Göz altı çizgileri

Göz altı kırışıklıkları derin üzüntü ve kederle ilişkilendiriliyor. Stresli bir yaşam tarzı da göz altı çizgilerine neden olabiliyor. Öte yandan bazı uzmanlar, doğurganlıkla mücadele eden insanlar arasında göz altı çizgilerinin daha fazla olduğunu belirtiyor.

6. Burun yanı çizgileri

Burnun her iki tarafında beliren çizgiler, gülümsemeyle ilişkilendiriliyor. Ancak bu çizgiler derinse üzüntü ve hayal kırıklığı gibi duygularla açıklanıyor.

7. Ağız ve alt yanaklar

Ağız kenarlarındaki kırışıklık ve sarkmalar keder ve üzüntü ile ilişkilendiriliyor. Üstelik kaygı sorunu yaşayan kişilerde bu çizgilerin daha belirgin olduğu ifade ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu