Tarifler

Bütün Ağrılarla Savaşan Ev Yapımı İçecek

Vücudunuzdaki ağrıları anında geçirecek büyülü bir içecek tarifi istermisiniz?
Merhaba değerli okurlarımız.Bugün de yeni bir yazı ile karşınızdayız. Vücudumuzun herhangi bir yerindeki ağrıyı dindirecek mükemmel bir tarif .Nası mı? Hep beraber okuyalım.

Herhangibir ağrınız olsun veya olmasın , hem çok ucuz hemde inanılmaz etkisi olan  bu içeceğin tarifini bilmek sizinde hakkınız. İlk önce , bu ağrı kesici özelliği olan mükemmel içeceğimizin hangi karışımlardan oluştuğuna hep beraber  bir göz atalımŞimdi heyacanınızı biraz dizginleyin ve çayımızı yapmaya odaklanın

Nelere ihtiyacımız olacak:

  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 2 çay kaşığı siyah çay
  • 2 bardak su
  • 2 çay kaşığı kakule (çaya farklı bir aroma katar .Kokusu bergamotu andırır)
  • 2  çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 5 cm uzunluğunda zencefil
  • Yarım su bardağı badem sütü
  • 1 çay kaşığı bal

Balın bakteriler ve iltihaplanma ile çok güçlü mücadele ettiği herkas tarafından bilinir aynı karakteristik özellik tarçında da vardır.Tarçının aynı zamanda kalp krizini azalttığı bilinmektedir. Öte yandan bağdem yağının ise aspirin gibi içeriğinde salisin maddesi olduğu için ağrı kesici özelliği vardır. Siyah çay ise yaptığınız egzersiz sırasında veya sonrasında kas liflerinizin zarar görmemesini sağlar.

Zencefil de şişkinlik ve kas kramplarınızı azaltma amacıyla kullanılır.Aynı şekilde kakule , sindirim sorunlarınızı çözerek atık üretimi ve başaltımını sağlayıp kanser önleyici özelliği vardır.

Bu karışım ile tedavi edebileceğiniz ağrı ve sorunlardan bazıları şunlardır:

– Başağrısı
– Çürük
– Stres
– Mide hastalıkları,ishal,kusma
– Parkinson hastalığı
– Tumor hücrelerinin gelişimi
– Kan damarlarının sağlığı
– Eklem iltihaplanması ve sırt ağrısı
– Tip 2 diyabet
– Obezite ve kardiyolojik problemler
– Adet sancısı
– Deri yaşlanması

Hazırlanışı:
Yapmamız gereken ilk şey; tarçın,zencefil,zerdeçal ve kakuleyi karıştırıp 10 dakika boyunca suda kaynamaya bırakmak.Daha sonra siyah çayı karışıma ekleyerek 2 dakika daha kaynatıyoruz.Daha sonra ise bağdem yağını karışımımıza ekleyeceğiz.Karışımımız muhtemelen biraz tatsız olacağından balımızı ekleyip çayımızı tatlandırabiliriz.
İçeceğimiz hazır olduğunda deneyerek ağrılarınızdan kurtulduğunuzu görmek sizi gerçekten çok şaşırtacak.Bu tarifi mutlaka deneyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu