Tarifler

Beslenme Uzmanı Pierre Dukan Tarafından Yaratılan Dukan Birası Nedir, Nasıl Yapılır?

Size şimdi ilginç bir içecekten bahsedeceğiz; Dukan birası. İsmi pek tanıdık gelmese de kullanılan malzemeleri hepimiz biliyoruz. Yeşil çay, maden suyu ve limon ile hazırlanabilen bir içecek olan Dukan birası ilk kez, Beslenme Uzmanı Pierre Dukan tarafından yaratılmıştır. Sanılanın aksine adını içeriğindeki alkolden değil biraya benzeyen görünümünden alıyor. Dukan birası yağ yakımı için etkili ve diyete takviye bir detoks içeceği. Sihirli içecek olarak tarif edilen Dukan birasını tüketirken mutlaka bir diyetisyene danışmak önemli. Dukan Birası nedir? Pratik Dukan birası nasıl yapılır? Sihirli içecek Dukan birasına dair merak ettiğiniz tüm soruları sizin için yanıtladık. İşte tüm püf noktalarıyla dukan birası tarifi.

Dukan birası nedir?

Dukan birası ilk kez beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından ortaya çıkarılmıştır. İçerisinde ise yeşil çay, doğal maden suyu ve limon bulunmakta. Dukan birası için bir çeşit detoks içeceği de diyebiliriz. Tarifinde alkol bulunmayan Dukan Birası adını biraya benzeyen görünümünden alıyor. Adını daha önce duymuş olmasak da evimizde bulunan pratik malzemelerle hazırlanan bir içecek olduğunu hatırlatalım.

Dukan birası tarifi

Dukan birası tarifi oldukça pratik bir tarif. Hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 750 ml su, 2 tatlı kaşığı doğal yeşil çay, yarım ölçek taze limon suyu ve 1 şişe doğal maden suyu. Peki Dukan Birası nasıl yapılır? İlk adım olarak suyu kaynatın ve yeşil çayı demleyin. Çay soğuduktan sonra doğal maden suyunu ve yarım ölçek limonu ekleyip bir gece buzdolabında içeceği dinlendirin. Gün içerisinde arzu ettiğiniz zaman hazırladığınız içeceği tüketebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, hazırladığınız karışımı bir gün içerisinde bitirmeniz gerektiği. Taze olarak hazırladığınız Dukan birasını gün içerisinde tüketmeli ve eğer tüketmeye devam edecekseniz, her gün yenisini tekrar hazırlanmalısınız.

Dukan birası nasıl tüketilmelidir?

Sihirli içecek olarak tabir edilen Dukan birası düzenli olarak tüketilmesi gereken bir içecektir ve belirli aralıklarla tüketilmesi önemlidir. Dukan birasını 15 gün aralıksız düzenli tüketip 5 gün ara vermeniz gerekiyor. Tekrar tüketmeye başlamadan önce ise 15 gün devam etmeli ve 15 gün ara vermelisiniz. 2×15 şeklinde bir program işinizi kolaylaştıracaktır. Bu şekilde vücudunuzun Dukan birasına karşı bağışıklık kazanması önlenmiş olacak. Dukan birasının etkilerini kaybetmesini engelleyerek daha başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkün.

İdeal ölçülerde, sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu isteğiniz için Dukan birası size yardımcı olacaktır. Ancak hiçbir diyet programına uymadan ve yediklerinizde bir değişiklik göstermeden sadece Dukan Birası tüketmenizin bir faydası olmayacağını hatırlatalım. İyi sonuçlar alabilmeniz için yediklerinize özen göstermeniz ve bir diyetisyene danışmanız bu noktada önemli. Ancak uygun bir diyet programının yanında düzenli olarak Dukan Birası tüketmek sizi metabolizmanızda olumlu değişikliklere ulaştıracak ve zayıflama sürecinize katkı sağlayacaktır.

Dukan birasının faydaları nelerdir?

Gelelim Dukan birasının faydalarına. Dukan birası, karaciğerin temizlenmesini ve görevlerini daha başarılı bir şekilde yerine getirmesini sağlar. Vücudunuzun ödem atmasına yardım ederek şişkinliği azaltır. Bağırsak hareketlerinizi hızlandırır ve metabolizmanızın hızlı çalışmasına destek olur. Suyun yerini tutmaz fakat günlük almanız gereken sıvı miktarına artı bir katkı sağlayacaktır. Dukan birası, içeriğinde doğal olmayan hiçbir malzeme bulundurmadığı için herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan insanlar için yan etki göstermez. Ancak tansiyon, kalp hastalığı vb. kronik rahatsızlıklarınız varsa soda ve limonun etkilerinden dolayı ani dengesizlikler yaşanabilmekte. Bunun olmaması için Dukan birası tüketme noktasında doktorunuza danışmanız önemlidir. Sağlıklı malzemelerle hazırlanan bu içecek ödem attırır ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca Dukan birasının iştah kapatıcı özelliği de bulunmakta. Faydalı içeceğin karaciğer temizlemesine yardımcı olduğunu da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu